Blekinge studentkårs förtroendevalda

Förtroendevalda 2020/2021

Sektioner

Ordförande: Embla Svahnberg
Vice Ordförande och Introansvarig: Alyssa Danielsson
Sekreterare: Julius Puke
Kåransvarig: Daniela Barjosef
Ekonomiansvarig: Filip Åfeldt
Evenemangsansvarig: Emma Sik
Ledamot: Simon Tinggren
Ledamot: Andreas Kumpulainen
Ledamot: Linnéa Wikdahl
Mentor: Kevin Kinnunen
Mentor: Rikard Nilsson

Ordförande: Sofia Glashoff
Ekonomiansvarig: Jakob Ringius
Sekreterare: Edwin Östlund
Ledamot: Gustav Nilsson
Ledamot: Nikolas Eriksson
Ledamot: Emil Einerskog

Ordförande: Love Andrén
Vice Ordförande: Robin Källström
Ekonomiansvarig: Victor Arvidsson
Ledamot: William Friberg
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Napatpong Chokwatthananon
Ledamot: Tim Johansson
Ledamot: Valdermar Mansfeld
Ledamot: Martin Ledel
Ledamot: Dean Branzell
Ledamot: Tilde Alserin

Ordförande: Michaela Mattsson
Vice Ordförande: Linus Holmström
Sekreterare: Cloe Bender
Ekonomiansvarig: Malin Ekman
Introduktionsansvarig: Vilma Sandberg
Evenemangsansvarig: Elvedin Mešić
Ledamot: André Varga
Ledamot: Oscar Cederlund
Ledamot: Love Janson
Ledamot: Louise Lantner
Ledamot: Philip Enhörning
Ledamot: Fabian Hagerström
Mentor: Albin Nilsson

 

Ordförande: Emil Einerskog
Sekreterare: Casper Björk
Ledamot: Adam Willerton
Ledamot: Timothy Hjort
Ledamot: Vidar Tedenbrant
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Jakob Tigerström

Ordförande: Sofia Starck
Sekreterare: Karl-Henrik Andersson
Ekonomiansvarig: Lars Håkansson
Ledamot: Josefin Molander
Ledamot: Bilbo Zinders
Ledamot: Hilma Ottosson
Ledamot: Erika Eliasson

Utbildningsföreningar

Ordförande: Erik Thomasson
Sekreterare: Love Andrén
Ekonomiansvarig: Adam Willerton
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Philippe Van Daele
Ledamot: Johannes Ödén
Suppleant: Jakob Trusz
Suppleant: William Friberg
Suppleant: Robin Lenz
Suppleant: Per Sandgren
Suppleant: Alex Jönsson

Ordförande: Morris Andersson
Vice Ordförande: Jacob Wattwil
Sekreterare: Vilgot Lilja
Ekonomiansvarig: Victor Arvidsson
Utbildningsansvarig: Oscar Lang
Evenemangsansvarig: Kishor Peneff
Näringslivsansvarig: Martin Ledel

Ordförande: Dean Branzell
Studieutvecklingsansvarig: Nadhif Ginola
Sekreterare: Fredrik Westerlund
Ekonomiansvarig: Filippa Arvidsson
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Linus Holmström

Ordförande: Ludwig Neuman
Vice Ordförande: Johannes Larsson
Sekreterare: Jim Dahlberg
Ekonomiansvarig: Johan Borg
Ordförande i utbildningskottet: Kent Nguyen
Ordförande i studiesocilautskottet: Klara Wassenius
Ordförande i näringslivsutskottet: Rania Shalan
Ledamot: Rim Abdul-Rahman
Ledamot: Qlirim Musliu
Ledamot: Jessica Liao
Art-director: Salima Omurbekova

Ordförande: Karolin Andersson
Vice Ordförande och Sekreterare: Linus Ekroth
Sekreterare: Malin Johansen
Ekonomiansvarig: Alexander Brändén
Evenemangsansvarig: Carl Hörman
PR- och grafiksansvarig: Oliver Andersson
Utbildningsansvarig: Julia Elmhammar

Ordförande: Therese Eriksson
Vice Ordförande: Felicia Silverstrand
Sekreterare: Amanda Olsson
Ekonomiansvarig: Anna Högberg
Näringslivsansvarig: Amanda Berg
PR-ansvarig: Bay-Linn Hellberg
Evenemangsansvarig: Alice Torkelsson
Utbildningsansvarig: Ebba Lindblad
Ledamot: Emma Sik

Ordförande: Karl-Henrik Andersson
Vice Ordförande: Josefin Molander
Näringslivsansvarig: Ivar Sundström
Ekonomiansvarig: Jakob Ringius
PR-ansvarig: Lowe Lander
Sekreterare: Magnus Erikson
Verkstadsansvarig: Johan Persson
Utbildningsansvarig Maskin: Anton Haller
Utbildningsansvarig Marin: Helene Bohlin
Evenemangsansvarig: Malin Amundsson
Ledamot: Oscar Andersson
Suppleant: Edwin Östlund
Suppleant: Jonna Nilsson

Övriga Förtroendevalda

Ledamot: Oscar Andersson
Ledamot: Love Andrén
Ledamot: Victor Arvidsson
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Christopher Hellryd
Ledamot: Linus Holmström
Ledamot: Anton Karlsson
Ledamot: Martin Ledel
Ledamot: Valdemar Mansfeld
Ledamot: Jonna Nilsson
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Vilma Sandberg
Ledamot: Oscar Cederlund
Ledamot: Emma Sik
Ledamot: Simon Tinggren
Ledamot: Karolin Andersson
Ledamot: Linus Ekroth
Ledamot:  Alyssa Danielsson

Ordförande: Arian Watti
Vice ordförande: Carl Brinck
Sekreterare: Rasmus Andersen
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Pontus Alvarado
Ledamot: Valdemar Mansfeld
Ledamot: Victor Arvidsson

Ledamot: Kristoffer Reinholm-Nilsson
Ledamot: My Skog
Ledamot: Oscar Svensson

Ekonomisk revisor: Rikard Jönsson
Ekonomisk revisor: John-Erik Danerklint
Verksamhetsrevisor: Linus Ridell
Verksamhetsrevisor: Victoria Vucic

Högskolestyrelsen
Julia Elmhammar
Arian Watti

Disciplinnämnden
Erik Frännfors
Julia Elmhammar

Campusråd
Carl Brinck
Julia Elmhammar

Dekangrupp
Arian Watti

Arbetsmiljökommitté
Arian Watti
Hasib Balouch

Rekryteringskommitté
Carl Brinck
Suppleant: Arian Watti

Utbildningsråd
Arian Watti
Karl-Henrik Andersson

Utbildningsutskott
Arian Watti
Carl Brinck

Internationaliseringsgruppen
Arian Watti

Jämställhet och Likabehandlingsgruppen
Arian Watti

Antagningsrådet
Carl Brinck

IT-referensgruppen
Carl Brinck
Filip Nyquist

Samverkansrådet
Carl Brinck

Stipendie- och avgiftsråd
Carl Brinck

Förtroendevalda 2019/2020

Sektioner

Ordförande:  Amanda Berg
Vice Ordförande och Introansvarig: Rikard Nilsson
Sekreterare: Malin Johansen
Kåransvarig: Carl Hörman
Ekonomiansvarig: Oliver Andersson
Evenemangsansvarig: Linus Ekroth
Ledamot: Linnèa Rydh
Ledamot: Kevin Kinnunen
Mentor: Matilda Romin
Mentor: Robin Klint

Ordförande: Peter Hamfelt
Vice Ordförande: Lars Lundin
Ekonomiansvarig och Hallplanerare: Eric Skoglund
Sekreterare och Evenemangsansvarig: Sofia Glashoff
Webbansvarig: Aivars Šāblis
Ledamot: Jacob Ringius
Ledamot: Viktor Andersson
Ledamot: Edwin Östlund

Ordförande: Sofia Carlén
Vice Ordförande: Erik Turitz
Ekonomiansvarig: Amanda Rohlin
Ledamot: William Friberg
Ledamot: Ofelia Rosazza
Ledamot: Fredrik Jansson
Ledamot: Dan Lagerstedt
Ledamot: Kristoffer Reineholm-Nilsson
Ledamot: Robin Källström
Ledamot: Thobias Bäckman
Ledamot: Love Andrén
Ledamot: Nicholas Nunes

Ordförande: Nikolas Eriksson
Vice Ordförande: Sofia Renbjörk
Sekreterare: Filippa Arvidsson
Ekonomiansvarig: Gustav Nilsson
Introduktionsansvarig: Tove Söder
Evenemangsansvarig: Jonna Nilsson
Ledamot: Elin Holmström
Ledamot: Malin Amundsson
Ledamot: Martin Ledel
Ledamot: Valdemar Mansfeld
Ledamot: Jonathan Andersson
Ledamot: Gustav Caligari Berger
Mentor: Anna Lagerquist

Ordförande: Emil Einerskog
Sekreterare: Casper Björk
Ledamot: Adam Willerton
Ledamot: Vidar Tedenbrant
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Jakob Tigerström

Ordförande: Nellie Cadeskog
Sekreterare: Erika Eliasson
Ekonomiansvarig: Lars Håkansson
Ledamot: Cecilia Feldmanis
Ledamot: Oskar Engström

Utbildningsföreningar

Ordförande: Philippe Van Daele
Sekreterare: Love Andrén
Ekonomiansvarig: Adam Willerton
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Erik Thomasson
Ledamot: Johannes Ödén
Ledamot: Robin Lenz
Ledamot: Alex Jönsson
Ledamot: William Friberg
Suppleant: Jakob Trusz
Suppleant: Per Sandgren
Suppleant: Niklas Lindquist
Suppleant: Adam Björkman
Suppleant: Victoria Vucic
Suppleant: Carl Sandnes
Suppleant: Axel Gehlin Björnberg
Suppleant: Martin Lang

Ordförande: Morris Andersson
Vice Ordförande: Petter Johansson
Sekreterare och Evenemangsansvarig: Hampus Åkesson
Ekonomiansvarig: Simon Stender
Utbildningsansvarig: Peter Hamfeldt
Ledamot: Eric Skoglund

Ordförande: Tim Johansson
Vice Ordförande: Emil Högstedt
Studieutvecklingsansvarig: Alexander Olsson
Sekreterare: Oskar Engström
Ekonomiansvarig: Filip Grendler
Ledamot: Agnes Ek
Ledamot: Jacob Hammarström
Ledamot: Arian Watti

 

Ordförande: Victor Gustafsson
Vice Ordförande: Hedvig Ernst
Sekreterare: Ludwig Neuman
Ekonomiansvarig: Alexander Waplan
Ordförande i utbildningskottet: Anton Widerberg
Ordförande i studiesocilautskottet: Malin Kronwall
Ordförande i näringslivsutskottet: Niklas Clarence Ek
Ordförande i marknadsföringsutskottet: Klara Wassenius
Ledamot: Eric Malmquist
Ledamot: Victoria Jansson
Art-director: Linnea Grönstad

 

Ordförande: Fabian Hassel
Vice Ordförande och Sekreterare: Josefin Eriksson
Sekreterare: Louise Nilsson
Ekonomiansvarig: Robin Klint
Ledamot: Jessica Algotsson
Ledamot: Elias Arkenstedt

 

Ordförande: Emma Sik
Vice Ordförande: Ebba Lindblad
Sekreterare: Felicia Silverstrand
Ekonomiansvarig: Anna Högberg
Näringslivsansvarig: Amanda Berg
PR-ansvarig: Amanda Olsson
Evenemangsansvarig: Therese Eriksson
Ledamot: Linda Gabrielsson
Ledamot: Michaela Mattson
Ledamot: Maja Hjalmarsson

 

Ordförande: Nils Söderström
Vice Ordförande: Björn Jarsfors
Näringslivsansvarig: Lowe Lander
Ekonomiansvarig: Jakob Ringius
Sekreterare: Hanna Jybrink
Verkstadsansvarig: Joen Nilsson
Utbildningsansvarig: Luc Jennerhed
Evenemangsansvarig: Josefin Molander
Marknadsföringsansvarig: Karl-Henrik Andersson
Ledamot: Ivar Sundström

 

Ordförande: Erik Bergenholtz
Vice Ordförande: Thomas Sievert
Sekreterare: Christian Nordahl
Ledamot: Andreea Blaga
Ledamot: Diego Navarro
Ledamot: Line Christiansen
Ledamot: Mahwish Anwar
Ledamot: Matilda Watz
Ledamot: Ryan Rivald
Ledamot: Siva Krishna Dasari
Ledamot: Vi tran
Ledamot: Zartashai Ghani

 

Dana Bergman
Lizzie Moore
Peppa Wisbey
Esther Zimmer
Olívia Viana Neves
Marvin Lannefeld
Rada Jutrakul
Erik Ring
Julia Martinez
Wietse Slob
Léandre Nawej
Daniela Stange

 

Övriga Förtroendevalda

Talman: Albin Nilsson
Ledamot: Anna Lagerquist
Ledamot: Amanda Berg
Ledamot: Elisa Johansson
Ledamot: Nellie Cadeskog
Ledamot: Emil Einerskog
Ledamot: Joel Nyholm
Ledamot: Nikolas Eriksson
Ledamot: Anton Karlsson
Ledamot: Kevin Kinnunen
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Sofia Carlén
Ledamot: Sofie Nilsson
Ledamot: Linnéa Rydh
Ledamot: Linus Ekroth
Ledamot: Tove Söder
Ledamot: Erik Turitz

 

Ordförande: Julia Elmhammar
Vice ordförande: Erik Frännfors
Sekreterare: Cecilia Feldmanis
Ledamot: Carl Brinck
Ledamot: Oskar Engström
Ledamot: Elin Bengtsson
Ledamot: Sofia Starck

Ledamot: Maria Öiås Ledamot: Agnes Ek Ledamot: Ofelia Singfjord Ledamot: Ebba Lindblad Ledamot: Emelie Månbrant
Ekonomisk revisor: Rikard Jönsson Ekonomisk revisor: John-Erik Danerklint Verksamhetsrevisor: Linus Ridell Verksamhetsrevisor: Victoria Vucic Verksamhetsrevisor: Camilla Persson

Robin Lenz
Filip Nilsson
Thomas Sievert
Erik Bergenholtz