Blekinge studentkårs förtroendevalda

Förtroendevalda 2020/2021

Sektioner

Ordförande: Embla Svahnberg
Vice Ordförande och Introansvarig: Alyssa Danielsson
Sekreterare: Julius Puke
Kåransvarig: Daniela Barjosef
Ekonomiansvarig: Filip Åfeldt
Evenemangsansvarig: Emma Sik
Ledamot: Simon Tinggren
Ledamot: Andreas Kumpulainen
Ledamot: Linnéa Wikdahl
Mentor: Kevin Kinnunen
Mentor: Rikard Nilsson

Ordförande: Sofia Glashoff
Ekonomiansvarig: Jakob Ringius
Sekreterare: Edwin Östlund
Ledamot: Gustav Nilsson
Ledamot: Nikolas Eriksson
Ledamot: Emil Einerskog

Ordförande: Love Andrén
Vice Ordförande: Robin Källström
Ekonomiansvarig: Victor Arvidsson
Ledamot: William Friberg
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Napatpong Chokwatthananon
Ledamot: Tim Johansson
Ledamot: Valdermar Mansfeld
Ledamot: Martin Ledel
Ledamot: Dean Branzell
Ledamot: Tilde Alserin

Ordförande: Michaela Mattsson
Vice Ordförande: Linus Holmström
Sekreterare: Cloe Bender
Ekonomiansvarig: Malin Ekman
Introduktkionansvarig: Vilma Sandberg
Ledamot: André Varga
Ledamot: Oscar Cederlund
Ledamot: Love Janson
Ledamot: Elvedin Mesic
Ledamot: Louise Lantner
Ledamot: Philip Enhörning
Ledamot: Fabian Hagerström
Mentor: Albin Nilsson

Ordförande: Emil Einerskog
Sekreterare: Casper Björk
Ledamot: Adam Willerton
Ledamot: Timothy Hjort
Ledamot: Vidar Tedenbrant
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Jakob Tigerström

Ordförande: Sofia Starck
Sekreterare: Karl-Henrik Andersson
Ekonomiansvarig: Lars Håkansson
Ledamot: Josefin Molander
Ledamot: Bilbo Zinders
Ledamot: Hilma Ottosson
Ledamot: Erika Eliasson

Utbildningsföreningar

Ordförande: Erik Thomasson
Sekreterare: Love Andrén
Ekonomiansvarig: Adam Willerton
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Philippe Van Daele
Ledamot: Johannes Ödén
Suppleant: Jakob Trusz
Suppleant: William Friberg
Suppleant: Robin Lenz
Suppleant: Per Sandgren
Suppleant: Alex Jönsson

Ordförande: Morris Andersson
Vice Ordförande: Jacob Wattwil
Sekreterare: Vilgot Lilja
Ekonomiansvarig: Victor Arvidsson
Utbildningsansvarig: Oscar Lang
Evenemangsansvarig: Kishor Peneff
Näringslivsansvarig: Martin Ledel

Ordförande: Dean Branzell
Studieutvecklingsansvarig: Nadhif Ginola
Sekreterare: Fredrik Westerlund
Ekonomiansvarig: Filippa Arvidsson
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Linus Holmström

Ordförande: Ludwig Neuman
Vice Ordförande: Johannes Larsson
Sekreterare: Jim Dahlberg
Ekonomiansvarig: Johan Borg
Ordförande i utbildningskottet: Kent Nguyen
Ordförande i studiesocilautskottet: Klara Wassenius
Ordförande i näringslivsutskottet: Rania Shalan
Ledamot: Rim Abdul-Rahman
Ledamot: Qlirim Musliu
Ledamot: Jessica Liao
Art-director: Salima Omurbekova

Ordförande: Karolin Andersson
Vice Ordförande och Sekreterare: Linus Ekroth
Sekreterare: Malin Johansen
Ekonomiansvarig: Alexander Brändén
Evenemangsansvarig: Carl Hörman
PR- och grafiksansvarig: Oliver Andersson
Utbildningsansvarig: Julia Elmhammar

Ordförande: Therese Eriksson
Vice Ordförande: Felicia Silverstrand
Sekreterare: Amanda Olsson
Ekonomiansvarig: Anna Högberg
Näringslivsansvarig: Amanda Berg
PR-ansvarig: Bay-Linn Hellberg
Evenemangsansvarig: Alice Torkelsson
Utbildningsansvarig: Ebba Lindblad
Ledamot: Emma Sik

Ordförande: Karl-Henrik Andersson
Vice Ordförande: Josefin Molander
Näringslivsansvarig: Ivar Sundström
Ekonomiansvarig: Jakob Ringius
PR-ansvarig: Lowe Lander
Sekreterare: Magnus Erikson
Verkstadsansvarig: Johan Persson
Utbildningsansvarig Maskin: Anton Haller
Utbildningsansvarig Marin: Helene Bohlin
Evenemangsansvarig: Malin Amundsson
Ledamot: Oscar Andersson
Suppleant: Edwin Östlund
Suppleant: Jonna Nilsson

Övriga Förtroendevalda

Ledamot: Oscar Andersson
Ledamot: Love Andrén
Ledamot: Victor Arvidsson
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Christopher Hellryd
Ledamot: Linus Holmström
Ledamot: Anton Karlsson
Ledamot: Martin Ledel
Ledamot: Valdermar Mansfeld
Ledamot: Jonna Nilsson
Ledamot: Filip Nyquist
Ledamot: Vilma Sandberg
Ledamot: Oscar Cederlund
Ledamot: Emma Sik
Ledamot: Simon Tinggren
Ledamot: Karolin Andersson
Ledamot: Linus Ekroth
Ledamot:  Alyssa Danielsson

Ordförande: Arian Watti
Vice ordförande: Carl Brinck
Ledamot: Amelia Fasth
Ledamot: Han Luo
Ledamot: Pontus Alvarado
Ledamot: Rasmus Andersen
Ledamot: Valdemar Mansfeld
Ledamot: Victor Arvidsson

Ledamot: Kristoffer Reinholm-Nilsson
Ledamot: My Skog
Ledamot: Oscar Svensson

Ekonomisk revisor: Rikard Jönsson
Ekonomisk revisor: John-Erik Danerklint
Verksamhetsrevisor: Linus Ridell
Verksamhetsrevisor: Victoria Vucic

Högskolestyrelsen
Julia Elmhammar
Arian Watti

Disciplinnämnden
Erik Frännfors
Julia Elmhammar

Campusråd
Carl Brinck
Julia Elmhammar

Dekangrupp
Arian Watti

Arbetsmiljökommitté
Arian Watti
Hasib Balouch

Rekryteringskommitté
Carl Brinck
Suppleant: Arian Watti

Utbildningsråd
Arian Watti
Karl-Henrik Andersson

Utbildningsutskott
Arian Watti
Carl Brinck

Internationaliseringsgruppen
Arian Watti

Jämställhet och Likabehandlingsgruppen
Arian Watti

Antagningsrådet
Carl Brinck

IT-referensgruppen
Carl Brinck
Filip Nyquist

Samverkansrådet
Carl Brinck

Stipendie- och avgiftsråd
Carl Brinck